Zajęcia indywidualne

 

ZAPRASZAMY NA INDYWIDUALNE LEKCJĘ GRY NA FORTEPIANIE

 

NAUKA GRY NA FORTEPIANIE

 

Gra na fortepianie jest zwykle początkiem każdej dalszej edukacji muzycznej.

Rozwija umysł dziecka i koordynację między pracą lewej i prawej półkuli mózgu. Wspaniale umuzykalnia i zaraża pasją do gry i muzyki.

 

Dlaczego akurat ten instrument muzyczny?

Zdaniem wielu to właśnie pianino ma najlepszy wpływ na rozwój dziecka. Zastanawiasz się dlaczego? Bo gra na instrumentach klawiszowych nie jest wcale łatwa. W odróżnieniu od innych (np. fletu czy gitary), fortepian angażuje wszystkie zmysły oraz w jednakowym stopniu stymuluje rozwój prawej i lewej półkuli mózgu. Dzięki temu maluch potrafi zsynchronizować ich pracę, co bywa trudne nawet dla nastolatków.

Jak gra na fortepianie wpływa na rozwój dziecka?

Dzięki systematycznym lekcjom nauki gry na pianinie, maluch w późniejszych latach nie ma żadnego problemu z prawidłowym wnioskowaniemmyśleniem analitycznym, co owocuje również dobrymi wynikami w szkole (szczególnie z przedmiotów ścisłych). Jeżeli twoje dziecko jest z natury bardzo wrażliwe lub wybuchowe, taka forma spędzania czasu pomoże okiełznać jego trudne cechy charakteru.

Podsumowując zatem, poza stymulowaniem rozwoju psychofizycznego (również usprawnia koordynację manualną), nauka gry na pianinie pomoże dziecku uwierzyć we własne możliwości i ukształtuje jego wrażliwość estetyczną (o umuzykalnieniu nie wspominając).

Kiedy zapisać dziecko na zajęcia i jaki jest ich koszt?

Odpowiedź brzmi: jak najwcześniej. Im młodszy maluch, tym większa szansa, że w przyszłości właśnie z grą na fortepianie/ pianinie będzie wiązać swoją przyszłość zawodową i... nie rozczaruje się :)

W przypadku gry na instrumentach muzycznych bardzo duże znaczenie ma wiek, w którym zaczynamy naukę. Dlaczego? Bowiem, by opanować tę umiejętność nieraz potrzebujemy nawet całego życia. 

 

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!!