Nasza kadra

 

 

 

Aleksandra Ratajczyk

Zajęcia: Zajęcia umuzykalniające dla maluszków  "Gordonki"

 

 Jestem skrzypaczką, absolwentką Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Na skrzypcach gram od przeszło dwudziestu jeden lat. Tę miłość do muzyki przekazał mi ojciec, saksofonista i klarnecista, dla którego gra była największą pasją życia, powołaniem.  Mojej nauce gry na skrzypcach od pewnego momentu zaczęła towarzyszyć improwizacja fortepianowa, wynikająca z potrzeby akompaniowania sobie do śpiewu jazzowego oraz komponowania (I nagroda w Konkursie Piosenki Jazzowej, Łódź 2000). Stąd też nauczanie gry na fortepianie, które proponuję, wychodzi poza klasyczne ramy, w dużej mierze opierając się na swobodnej improwizacji, która daje grającemu największą radość i wolność.

Wielokrotnie koncertowałam w kraju i za granicą, wykonując muzykę klasyczną i rockową, a także dokonałam kilku nagrań, m.in. improwizując do muzyki elektronicznej na skrzypcach i instrumentach klawiszowych.

W roku 2014 ukończyłam studia podyplomowe w zakresie Organizacji i Zarządzania Oświatą na Wydziale Ekonomii i Zarządzania (Uczelnia Łazarskiego w Warszawie). Jako v – ce dyrektor Przedszkola i Żłobka „Radosne Dzieciaki”, nowej placówki edukacyjnej, która z dumą rozpoczęła swoją działalność we wrześniu 2015 roku, współtworzę wizję jednej z nielicznych placówek oświatowych w Polsce, pracującej w oparciu o teorię ośmiu inteligencji wielorakich wg Howarda Gardnera z Uniwersytetu w Harvardzie.

 

 

Anna Luba

Zajęcia: symulacja sensoryczna dla dzieci "pomysły na zmysły"

 

mgr Anna Luba - instruktor zajęć stymulacji sensorycznej. Z wykształcenia i z zamiłowania pedagog  wychowania przedszkolnego. ,,Pomysły na zmysły”-  to zabawa, która stymuluje aktywność dziecka , angażując wiele zmysłów.  Polisensoryczne poznawanie świata,  otwiera dziecku różne kierunki postrzegania rzeczywistości, daje  mu wiele radości.  Poprzez zdobyte doświadczenie buduje w nim  poczucie własnej wartości.   Wielozmysłowe zabawy  mogą mieć funkcję  zarówno terapeutyczną , jak i profilaktyczną.   Sprawia, że  dziecko staje się twórcą swojego dziecięcego świata. Program oparty jest na poznawaniu naturalnych, domowych form stymulacji.  Zabawy pobudzają i inspirują rodziców do dalszej zabawy w domu.  Każde działanie pobudzające zmysły małego dziecka  prowadzi do jego harmonijnego i wszechstronnego rozwoju.

 

Paulina Tomkalska

Zajęcia: Balet dla dzieci „baletowe opowieści”,


Ukończyłam studia pedagogiczne: pedagogika opiekuńczo – wychowawcza na Uniwersytecie Warszawskim oraz dwuletnie studium choreograficzne o specjalizacji instruktor tańca jazzowego w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki (obecnie Mazowiecki Instytut Kultury). Jestem również dyplomowanym instruktorem fitness. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w wieku 7 lat od zajęć z baletu i tańca ludowego. Po 8 latach trafiłam na zajęcia w Teatrze Buffo i tam zgłębiałam tajniki  tańca jazzowego i akrobatyki. Przez wiele lat tańczyłam jako zawodowa tancerka w różnych warszawskich zespołach tanecznych oraz trenowałam akrobatykę pod okiem klubu sportowego UTS Akro-bad. Prowadziłam również swój zespół taneczny.

 Od 8 lat prowadzę zajęcia taneczno-akrobatyczne dla dzieci w przedszkolach i szkołach. Pozwoliło mi to na opracowanie skutecznych technik pracy z najmłodszymi. Taniec i ruch przy muzyce to przede wszystkim radość i naturalna potrzeba dziecka, więc staram się ją wspierać i rozwijać w usystematyzowany, ale przyjazny i wesoły sposób. Każde dziecko jest inne i ma swój niepowtarzalny potencjał, który staram się rozwijać I wykorzystywać w choreografiach grupowych. Dzięki temu dzieci czują się jednocześnie członkami grupy, ale też wyjątkowymi indywidualnościami.